Podobnie jak w roku ubiegłym Festiwal Profesjonalistów będzie wydarzeniem łączącym targi edukacyjne, targi pracy dla fachowców oraz festiwal nauki.

- Chcemy, aby Festiwal Profesjonalistów na dłużej zagościł w kalendarzu najważniejszych wydarzeń organizowanych w Kaliszu. W ten sposób po raz kolejny pokażemy że nasze miasto jest przestrzenią dla profesjonalistów. W tym roku, wspólnie ze szkołami i pracodawcami  przygotujemy jeszcze więcej atrakcji dla całych rodzin – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Stosika wystawowe przygotują między innymi Wielkopolski Klaster Lotniczy, Regionalna Izba Gospodarcza, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski jako partnerzy festiwalu, a także szkoły i placówki kształcenia zawodowego.

- W tym roku część przestrzeni wystawowej rozdysponujemy w otwartym naborze. Zapraszamy firmy, stowarzyszenia gospodarcze i inne podmioty do zaprezentowania swojego potencjału – dodaje prezydent Kinastowski.

Podmioty, które chcą wziąć udział w festiwalu, mogą zgłaszać się do 26 lutego br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia www.festiwal.profesjonalistow.pl

Celem Festiwalu jest promowanie kształcenia zawodowego, kaliskich szkół i uczelni technicznych, nowych technologii oraz potencjału technologicznego i kadrowego firm inwestujących w Kaliszu oraz jego otoczeniu.

Foto: OSRiR Kalisz